6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Поучна приказна која ќе ви го промени животот: Ова е изворот на среќата

  Во едно мало село, во далечна земја, живеел некој стар, мудар човек. Старецот имал 90 години, а изгледал задоволен и среќен.

  Тогаш, некој му рекол: „Проживеа убави години, долг век“. Старецот одговорил: „Живееш само еден ден. Само денес“.

  Со тоа мудриот човек сакал да каже дека за вистински живот мора да се живее денес. Животот е краток и брзо поминува. Ако не живееш денес, го изгуби денот. Не ја затемнувај својата душа со страв и грижа за утре. Не се оптеретувај со вчерашанта беда. Живеј денес!

  Мисли спокојно на доброто од вчера, сонувај за убави работи кои ќе се случат утре, но немој да се губиш во „вчера“ или во „утре“. Живеј денес.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.