6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Потресно: Со оваа фотографија од својата ќерка расплака милиони

  Џули Апичела споделила фотографија ,која расплака милиони.

  На едната страна, е слика од 2015 година каде нејзината ќерка Емили позира за првиот ден на училиште, а на другата страна има слика од 2016 година, сликано е истото место а Емили ја нема.

  Емили Раш умрела од рак на бубрезите, а нејзината мајка со објавување на оваа фотографија сакала да ја подигне свеста за симптомите предизвикани од оваа болест, со цел да спречи што помалку луѓе да умираат од оваа болест.

  -Време е за првиот школски ден- а на сликата недостига некој кој е многу посебен за мене а тоа е мојата ќерка Емили.Замислете дека фотографија која сте ја сликале на првиот школски ден да биде последна од вашето дете, и ќе биде единствениот спомен од вашето дете- напишала Џули и ги замолила сите роднини и пријатели да ја споделат сликата за да моше да ја подигне свеста на сругите родители за симптомите од рак кај деца.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.