6 C
Skopje
среда, март 29, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Потресна исповед на Милица: Ми ја украдоа сестрата во породилиште, мајка ми секоја ноќ ја сонува

  Најпознатата српска кошаркарка за прв пат  проговорила за семејната  трагедија која и  денес  го прогонува нејзиното  семејство.

  Капитенот на женската кошаркарска репрезентација на Србија, Милица Дабовиќ, овие денови  ужива  во успехот кој  го остварила во  текот на Олимписките игри, како и  во популарноста која ја стекнала низ спортот. Затоа сега учествува и  во  модните кампањи и  претставува макретинг лице  на некои моќни компании.

  Сепак, патот до ѕвездите за неа бил трновит и пребродила  тешки моменти во животот врзани  за семејството. Неодамна  била потресена кога нејзиниот брат  шверцувал дрога, но  во  детството  Милица  минала низ потешка ситуација.

  Тешка семејна  несреќа ги  следела Добровиќ, а Милица за прв пат проговорила  дека на нејзините  родители им било украдено бебето, кое е родено неколку години пред неа, а и  денес не можат  да дознаат  каде е тоа.

  „Тоа била втора бременост  на мојата мајка. Пред тоа ја родила мојата сестра Јелица во 1974 година. Две години подоцна имала нормална бременост, девет  месеци ја изнела без проблем и  само  по  раѓањето  докторите ѝ кажеле дека бебето  е мртво. Никогаш не го  земала бебето во прегратка, поради  што  се прашува каде исчезнало  тоа дете.

  Татко ми  тогаш  инсистирал да го  земе бебето, да го  види, но  тие никогаш не му  дозволиле, бидејќи рекле дека такви биле правилата на болницата. Да ја имале влсата во  свои раце можеби   би ја нашле. Но  во  тоа време  имало могу  афери  со кражба на деца. Бебињата биле продавани, но  што  можеме ние освен да се прашуваме што  се случило  со  него. Сега е невозможно, тоа се случило пред точно 40 години.“

  Милица истакнува дека нејзината мајка никогаш  не закрепнала и  дека секоја ноќ  ја сонува својата ќерка која требало  да се вика  Даница.

  „На мајка ми  ѝ требаше многу време да закрепне од тоа што  се случило. Дури после 6 години ме донела мене на свет. Татко  ми  инсистирал на повеќе деца, сакал големо  семејство бидејќи бил единец. Мајка ми  вели  доколку  било  до  нејзе никогаш повеќе немало  да роди. Таа и понатаму  ја сонува секоја ноќ, сестра ми  требало да се вика Даница“, раскажала Милица Дабовиќ.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.