6 C
Skopje
понеделник, септември 26, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Потонат во долгови – татко на три деца стави крај на животот!

  Ова е приказна за безнадежност и недостаток на надеж. Приказната за самохран татко кој останал со помалку од 5 фунти на својата банкарска сметка, во очај, во најтемниот агол на ќорсокак.

  Филип Херон е 34-годишен татко на три деца. Ја остава работата за да се грижи за нив, а во меѓувреме се труди да се носи со трошоците за кирија, храна, облека за децата. Баравте друга работа, но безуспешно. Завршил во огромни долгови – 20.000 фунти. Затоа решил да побара државна помош.

  Генерално државата дава заеми на луѓе кои наполниле полнолетство, се со ниски примања или ненадејно ги загубиле своите работни места. Услугата е позната како Универзален кредит. Филип се пријавил, но постапката доцнела уште еден месец, што довело до нови долгови. Сè повеќе се зголемувале. Почнал да се обвинува себеси, да се убедува дека целото негово семејство ќе биде посреќно ако тој повеќе не е на овој свет. Состојба позната како самоубиствен транс, што е резултат на долготрајна депресија.

  Филип зграпчил парче хартија и пенкало и ги напишал сите овие мисли во смртна белешка. Тој на социјалните мрежи објавил фотографија на која се гледа како солзите му течат по лицето. Неколку минути подоцна, тој бил мртов. „Токму тоа го објаснува во својата смртна белешка – како на неговото семејство ќе биде подобро без него.

  Филип бил самохран татко, бил одговорен и секогаш имал што да им купи на своите деца. Тие никогаш не се лишени од ништо. Меѓутоа, тој морал да ја напушти работата во фабриката… Долговите го срушија така“, изјави мајката на Филип за Mirror.

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.