6 C
Skopje
недела, јули 3, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  Потврдено од партиски извори : ДУИ ги добива Надворешни , Финасии и Економија !

  Телевизија Канал 5 дознава а и самиот Артан Груби потврди дека за првпат во историјата има тројца министри за надворешни-Албанци, а потврда имаме дека ДУИ ги добиле и Финансии и Економија ! Ова го потврди и вечерва во Само Вистина, лидерот на Интегра.

  СДСМ-ДУИ-ДПА, вака ќе изгледа новата Влада, за којашто мандатарот Зоран Заев најави дека наредните четири години ќе ја предводи извршната власт. Заев заедно со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, откри дека дел од коалицискиот договор е последните 100 денови од мандатот, премиерот да биде на предлог на интегративците, а дотогаш, односно нешто помалку од четири години, на чело на Владата би бил токму претседателот на СДСМ. Заев нагласи дека постои решителност со партнерите моделот на Пржинска влада да замине во историјата, со што практично и би се укинала позицијата „технички премиер“.

  Најавено е и кратење на министерските фотелји, кое би започнало од министрите без ресор. Иако не ги открија кадровските решенија, двајцата потврдија дека има поддршка за старо-нов спикер, односно Талат Џафери. Од своја страна, претседателот на ДУИ, Али Ахмети истакна дека новата Влада ќе продолжи со носење храбри одлуки, изразувајќи задоволство што делумно ќе го исполни ветувањето за премиер-Албанец.

  Кој колку ќе грабне од владиниот колач се очекува да се дознае наскоро, а се трага по кадри кои ќе бидат чесни и отчетни. Неофицијално, веќе се распределени најголемиот дел од позициите во првиот ешалон, а на предлог на партиското раководство од Мала Речица ќе се избираат кандидатите кои би ги предводеле министерствата за финансии, надворешни работи, животна средина, економија, информатичко општество и администрација.

  Извор: Kanal5.com.mk

  Latest Posts

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.