6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Постариот Гасол две години во Сан Антонио

  Шпанскиот репрезентативец Пау Гасол (36) потпиша двегодишен договор со Сан Антонио Спарс, вреден 30 милиони долари. Тој на крајот од сезоната ќе има можност да го продолжи договорот или повторно да стане слободен играч.

  NBA: Preseason-Charlotte Hornets at Chicago Bulls

  Сан Антонио ќе биде четврти клуб во НБА кариерата на постариот Гасол, по Мемфис, ЛА Лејкерс и Чикаго. Минатата сезона во дресот на Чикаго, Гасол по натпревар имаше просек од 16,5 поени и 11 скокови.

  Американските медиуми пишуваат дека Гасол доаѓа на местото на Тим Данкан кој ќе стави крај на 19-годишната кариера.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.