6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  После пропаднатиот брак му испратила порака на симпатијата од средно училиште, а само две недели подоцна купиле куќа…

  Рејчел Криквуд (34) после пропаднатиот брак одлучила да воспостави контакт со својата сиимпатија од средно училиште, која никогаш не ја заборавила.

  Собрала храброст, го контактирала и потоа следувало вистинско изненадување – ѝ одговорил позитивно и тогаш почнала нивната љубовна приказна како од бајките, која трае и денес.

  Кога Рејчел првпат го видела својот сегашен сопруг Пари (35) во ходникот во едно средно училиште во Манчестер, во кое двајцата учеле, се заљубила во него „до уши“, но била премногу срамежлива за да зборува со него за тоа.

  Во април 2015-та година, Рејчел му испратила порака на Пади преку Фејсбук.

  Една недела подоцна излегле на прв состанок и работите почнале многу брзо да се случуваат. После две недели купиле куќа, потоа се вериле во јули, 2015-та година, а се венчале во декември истата година.

  Во септември, 2016-та година, Рејчел ја родила Моли, а шест недели подоцна повторно забременила со близнаците Нијал и Лука – кои се родиле после седум месеци, во јуни, 2017-та година.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.