6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Последно пророштво од кое лазат морници: Баба Ванѓа пред смртта со важни зборови за луѓето

  Бугарската гатачка Вангелија Пандева Димитрова, баба Ванѓа позната е по своите пророштва но малку е познато што претскажала пред смрт а се однесува на целото човештво.

  Гатачката која ослепела на 12 години живеела во бугарското село Рупите затоа што ова подрачје го сметала за извор на енергија.

  Баба Ванѓа починала на 11 август 1996 година а пред смртта им оставила на генерациите кои доаѓаат важна порака. Нејзините последни зборови биле:

  „Ќе дојде време на чуда кога науката ќе направи големи откритија на полето на нематеријалното“.

  Точно во 9:20 часот кога видовитата баба Ванѓа го напуштила овој свет сказалките на ѕидот од нејзината соба застанале.

  Извор: Sekojden.net

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.