6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Последната анкета тврди: Ќе има втор круг – во него едниот кандидат ќе има 6% повеќе од другиот

  Консензуалниот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, би победил во вториот круг од претседателските избори со околу 6 отсто разлика, покажува анкетата на Агенцијата М-Проспект, изработена за ТВ Телма.

  Според резултатите од анкетата Пендаровски би освоил 32,4 отсто од гласовите, додека Силјановска – 26,2 отсто.

  Од друга страна 22,7 отсто од анкетираните одговориле дека се уште не одлучиле за кого ќе гласаат.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.