6 C
Skopje
среда, декември 6, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Порачал сендвич во авион, но добил многу помалку од тоа

  Патник на лет од Бали до Австралија од послугата во авионот побарл сендвич, кој кога го добил не бил таков каков што се надевал.

  Ник Мозли од Брајтон во авионот на компанијата „Џет Стар ервејс“, посакал „троен“ сендвич, но краниот резултат бил многу помаку од тоа.

  За својот оброк патникот палатил 9 австралиски долари, и веднаш штом го отворил, открил дека нешто недостасува – а тоа нешто всушност било сѐ!

  Во сендвичот имало само маргарин и лист марула, а во вториот дел едно парче варено јајце.

  Фотографии од овој минимизиран оброк, Мозли споделил на „Твитер“, а авиокомпанијата веднаш се извинила за необичниот сендвич кој наводно не бил дел од регуларното мени.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.