6 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Млада жена со диагностицирана мозочна смрт се разбуди по 7 месеци во кома

  31-годишна Американка со диагностицирана мозочна смрт излезе од кома по седум месеци. Кертис Брабсон долго време страдаше од епилептични напади. По последниот, девојката почнува да...

  Една млада мајка се соочила со најтешкиот избор во животот и избрала да го остави своето дете да умре – дали постапив правилно, се...

  Британска мајка ја донесе најтешката одлука во својот живот и направи нешто што е незамисливо за речиси секоја мајка - помогнала да умре своето...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Поранешниот директор на „Старбакс” ја најави својата кандидатура за претседател на САД

  Американскиот бизнисмен, поранешен директор на „Старбакс”, Хауард Шулц, изјави дека „сериозно ја разгледува” кандидатурата за американски претседател.

  Шулц, кој минатата година ја напушти функцијата на чело на Старбакс, рече дека ја разгледува можноста да се кандидира на претседателските избори во САД во 2020 година како независен кандидат на центарот.

  I love our country, and I am seriously considering running for president as a centrist independent.

  — Howard Schultz (@HowardSchultz) January 28, 2019

  Во низата твитови што ги објави, тој наведува дека постојните две партии во САД се „поделени повеќе од кога било”, објави Би-би-си.

  This moment is like no other. Our two parties are more divided than ever. Let’s discuss how we can come together to create opportunities for more people. #ReimagineUS https://t.co/9UY46OTO0I

  — Howard Schultz (@HowardSchultz) January 28, 2019

  „Живееме во време кога не само што овој претседател не е квалификуван да биде претседател, туку двете партии не го прават она што е неопходно за американскиот народ што го претставуваат“, рече тој.

  Демократскиот кандидат Хулиан Кастро го критикуваше Шулц поради оваа најава, оценувајќи дека Шулц ќе ги подели гласовите на опозицијата со својата кандидатура и на тој начин ќе му даде можност на Трамп повторно да биде избран.

  Шулц одговорил: „Сакам американскиот народ да победи”.

  Хауард Шулц (65) беше продавач на апарати за еспресо и почна да работи во синџирот на „Старбакс“ од 1982 година, кога имаше само 11 продавници за кафе, известува N1.

  Тој ја купи компанијата во 1987 година, а кога се повлече од позицијата директор во 2018 година, таа веќе имаше 28.000 кафулиња во 77 земји ширум светот.

  Тој често зборуваше за прашања од социјалната политика, имиграцијата и контролата на оружјето. Тој беше редовен донатор на Демократската унија.

  Latest Posts

  Млада жена со диагностицирана мозочна смрт се разбуди по 7 месеци во кома

  31-годишна Американка со диагностицирана мозочна смрт излезе од кома по седум месеци. Кертис Брабсон долго време страдаше од епилептични напади. По последниот, девојката почнува да...

  Една млада мајка се соочила со најтешкиот избор во животот и избрала да го остави своето дете да умре – дали постапив правилно, се...

  Британска мајка ја донесе најтешката одлука во својот живот и направи нешто што е незамисливо за речиси секоја мајка - помогнала да умре своето...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.