6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Поради овие скриени причини мажите ги оставаат добрите жени

  Понекогаш велиме дека не сме ни свесни кога ни се случило да раскинеме, но често тоа навистина може да дојде како изненадување.

  Сепак, овие три скриени причини речиси секогаш се случуваат…

  1. Тој чувствува притисок и неадекватност во врската

  Дали секогаш “трчате” по него? Дали сакате повеќе љубов, внимание и секс отколку што што добивате од партнерот? Дали имате чувство дека вие постојано се обидувате да го решите проблемот? Ако се најдете во некој од овие прашања, вашата врска не е во ред, и голема е веројатноста тој да чувствува дека е во врската под притисок.

  Важно е да знаете дека не е по ваша вина. Повеќето мажи бегаат од емоционален притисок како да е борба за опстанок … Тоа влијае на нивното разбирање на машкоста и ги прави да се чувствуваат несигурни, како се што направи за вас да не е доволно добро (иако тоа често не е точно),  се чини дека тие попрво ќе се повлечат, а не работат на решавање на проблемот.

  2. Вашата врска изгледа како натпреварување

  Ако мажот треба да се “бори” со жената за тоа кој да ја има “контролата” во врската, тој смета дека во животот на таа жената нема место за мажи. Тоа е добро да се запамети бидејќи тоа е многу важно во врската.

  Тоа не значи дека мажот треба да ја контролира целата врска. Секоја страна треба да имаа контрола во одредени области, но ако жената во врската се однесува како да апсолутно се може сама и вели дека треба се да прави сама, на крајот ќе заврши – сама.

  Вие не треба да се чувствувате како да се борите со вашиот партнер за нешто, врската ве прави соиграчи а не противнички играч. А и на крајот што ви е толку тешко да му дадете да ви ја отвори теглата иако можете и сама, да смени сијалица или пак да ви ја отвори вратата.

  3. Не чувствува почит

  Никогаш нема да можете да изградите стабилна и сериозна врска со маж кој не го почитувате. Да имате стабилна врска  мора да чувствувате дека сте тука еден за друг, како и тоа дека го цените неговото мислење. Мажот треба да знае дека во моментот на слабост кај вас ќе најде поддршка, а не осуда.

  Нека знае дека вие сте во состојба да поминете преку сè. Дајте му на знаење дека само вие сте му најјаката поддршка која може да ја добие во моментот кога сè околу него тргнува наопаку.

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.