6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Помешала вода, сода бикарбона, шеќер и оцет: Овој трик ќе им ги скрати маките на домаќинките

  Чистењето на рерна на секоја домаќинка и е ноќна мора. Кога ќе се закорави дамката, некогаш жените со часови поминуваат  за да ја исчистат, а ни тогаш не е се чисто. Со помош на овој трик вашите маки ке станат минато.

  Во сад ставете половина филџан сода бикарбона, малку вода и 2-3 лажички шеќер. Во еден дек натопете ја рерната, а остаокот оставете 45 минути на 100 степени.

  Погледнете во продолжение…

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.