6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Полска: По убиството на Адамович, на социјалните мрежи повици за нови убиства

  По убиството на градоначалникот на Гдањск, Павел Адамовиќ, полицијата во Полска соопшти дека уапсила три лица кои повикувале на нови убиства преку социјалните мрежи.

  Адамович, беше нападнат со нож во неделата вечерта на добротворен настан. Градоначалникот веднаш по нападот, на кој беше прободен со нож во срцето, беше пренесен во болница, каде што дежурниот лекар Јержи Карпински ја оцени неговата состојба како многу сериозна и беше подложен на операција, објави полската новинска агенција ПАП, но тој им подлегна на повредите во болница.

  Засега не е познато на чие убиство повикувале уапсените, објави АП.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.