6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Полноќното заседание заврши во 3.30 часот – пратениците продолжуваат со работа попладнево

  Пратениците во македонското Собрание ја завршија маратонската расправа во 3.30 часот по полноќ, а седницата треба да продолжи денеска во 13 часот.

  Седницата продолжи со меѓусебни реплики на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. На ова претседателот на Собранието Талат Џафери забележа дека е некоректно пратеници од иста политичка партија сами на себе да си реплицираат.

  На дневен ред е спроведувањето на буџетот за 2016 година, за што опозициската ВМРО-ДПМНЕ вели дека се работело домаќински, иако Македонија била во голема политичка криза.

  За пратениците на СДСМ завршната сметка на буџетот покажува многу нерационални трошења.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.