6 C
Skopje
сабота, октомври 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  Полнат 18 години и добиваат 78.000 евра: Тинејџерите во оваа земја едвај чекаат да пораснат

  Велика Британија е земјата која на секое родено лице помеѓу 1. септември 2002. и 1. јануари 2011. година ќе им овозможи неоданочлив приход, дел од детскиот фонд.

  После 15 години, конечно е време да се “скрши” касичката вредна 12 милијарди долари. Британските тинејџери кои наполниле 18 години, од вчера започнуваат да примаат исплати од експерименталниот програм за штедење, донесен во времето кога Тони Блер бил премиер.

  Детските доверливи фондови подразбираат сметка која ја отворила државата со почетни грандови, во распон од 250 фунти за децата во доброситуирани семејства до 500 фунти за оние во домаќинства со ниски приходи.

  Тоа значи дека Британија на секое лице родено помеѓу 1. септември 2002. и 1. јануари 2011. година ќе му овозможи неоданочлив приход, со кој на голема врата влегуваат во светот на возрасните.

  Осумнаесетгодишниците ќе имаат пристап до состојбата на сметка која се движи од околу 1.000 фунти (1.330 долари) до 70.000 фунти, во зависност од начинот на кој со нив ќе управуваат, според проценките на лондонската сметководствена фирма “Moore Kingston Smith”.
  Со околу 55.000 луѓе месечно кои ги откупуваат своите доверителни фондови за деца до 2029. година, програмот е подготвен да влијае на финансискиот живот на младите британци.

  Власти и во други земји разгледуваат слични иницијативи, бидејќи економските проблеми предизвикани со коронавирусот поттикнуваат нови погледи на универзален основен доход и други облици на директни готовински плаќања како вид на социјална заштита, пишува Србија Данас.

  Latest Posts

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.