6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Познатиот доктор отkри: За жената да биде здрава и слаба секое утро треба да го пие ова

  Д-р Емир Солаковиќ советува што според него е најдобар појадок за жени, а кој за мажи.

  -Јас се будам околу пет и пол, доволно ми се 6 часа за да се наспијам. Луѓето кои спијат подолго од 6 часа имаат некој проблем. Не е нормално да спиете подолго од 6 часа. Телото се буди по 6 до 7 часа, ако функционира нормално.

  Ако не можете да спиете, нешто се случува: или напорно работите, или сте под стрес или имате некоја болест. Луѓето кои се дебели се пациенти. Оние што се дебели се со поголема веројатност да се разболат.

  Никогаш не сум видел дебел човек како доручкува. Тој го прескокнува доручекот. Секогаш нешто грицка, нешто нездраво. Кога јаде, јаде како да уфрла во пештера. Се движи само од автомобил до дома. Јаде многу, а нема физичка активност и доаѓа до зголемување на телесната тежина.

  Идеален појадок за жена е: Штом ќе стане наутро, да испие каков било чај. Ги мие оние токсини што се собираат преку ноќ. Потоа земете јајца. За жените, идеален појадок се пржени јајца со 3 белки од јајца и едно цело јајце. Тоа се 10 грама протеини.

  А за мажите: пржени јајца од 5 белка и едно цело јајце. Масти мора да се внесат оти тоа е неопходно за организмот. Ако сакате здрави маснотии, слободно испрскајте малку маслиново масло и на тоа пржени јајца. Нашата кожа, веѓите, косата, ноктите се направени од овие протеини. И тоа без леб. Јадете го ова секој ден.

  На вашиот мозок му е потребен шеќер за да се храни, но кој? Ви препорачувам да готвите овес и да додадете неколку коцки темно чоколадо, па ставете малку суви сливи. За овој појадок организмот ќе ви каже: Благодарам што ми го даде ова.

  Телото сака овес затоа што е единствената супстанција од сите видови храна која има иста супстанција како мајчиното млеко. Не јадете снегулки, тоа е ѓубре. Тоа е самиот шеќер. Гответе чист овес или овес како пченица што ја готвите.

  После тоа, можете комотно да пиете црно кафе без шеќер и тоа ќе ви ги испразни цревата. Само тогаш сте подготвени за работата. Ќе можете да работите 6 часа без никакви проблеми. Вашето тело треба да функционира добро.

  И, ако јадете кифла, тоа е исто како да сте јаделе шеќер. Телото нема да знае дека сте изеле кифла, тој тоа го вари како шеќер. Колку е побел лебот, толку е поголемо ѓубре. Леб со семиња е добар и здрав, но вистински црн леб. Без боја и додатоци. Но, најмногу 2 парчиња. Белиот леб нема ништо што ви треба!

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.