6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Пожар во Москва, две лица загинаа

  Најмалку две лица загинаа во пожар што избувна на 15. кат во зграда што се наоѓа во предградие на Москва, соопшти Министерството за вонредни ситуации.

  Во соопштението се наведува дека, најверојатно, настрадале работници што врешеле поправки во станот.

  Најверојатно, според извори од Министерството, станот целосно е уништен.

  Во тек е истрага за да се утврдат причините поради кои избувнал пожарот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.