6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  Под урнатините во Турција: Родители ги дале животите за да го спасат своето 10-годишно дете (ФОТОГРАФИИ)

  Го спасија животот на 10-годишната Ејлул Иклим Бали, која беше под урнатините 30 часа во Адијаман од Ѓумушхане. Во меѓувреме се дозна дека нејзините родители загинале под бетонскиот блок. Девојчето кое било прегледано и отпуштено од болница, при нејзин роднина. Се испоставило дека мртвите родители се сокриле над ќерката за да ја заштитат, а биле закопани под бетонскиот блок и починале.

  Заменик-градоначалникот Мустафа Демир, кој бил дел од тимот што го спасил девојчето, мислел дека се работи за „некаква перница или тепих“, но се покажало дека е нејзината мајка.

  Пожарникарите од општина Ѓумушхане отидоа во регионот за да ги поддржат напорите за пребарување и спасување по земјотресите во Кахраманмараш.

  Според вестите на DHA, екипите ја спасиле жива Ејлул Клима Бали (10) 30 часа по урнатините на 5-катната зграда во областа Малазгирт 1071 Сокак во Адијаман и стигнале до безживотните тела на нејзините родители.

  „Ја започнавме работата за да не и наштетиме на лицето на Ејлул. Го отворивме првото парче од остатоците и го видовме лицето на детето. Имавме емотивен момент како тим кога го видовме сјајот во неговите очи.

  Мислевме дека тоа е перницата или тепих на Ејлул, испадна дека е нејзината мајка, мајка и лежела на Ејлул во земјотресот и се обидела да ја спаси, а таткото им станал штит.

  На Ејлул ѝ кажавме дека ќе и го покриеме лицето, велејќи дека не треба да се повреди за да не знае дека нејзините родители се мртви“.

  Latest Posts

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.