6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Подоцна ќе ни се заблагодарите – еве како најлесно да исчистите рерна

  Еве два генијални чекори кои ќе ви го олеснат животот. Се што ви е потребно е: вода, спреј бова, сода бикарбона, оцет и помал сад.

  Постапка:

  Извадете се од рерната. Во садот ставете малку вода и помешајте ја со сода бикарбона. Ставете ја на површината која сакате да се исчисти. Оставете ја да стој една ноќ, бидејќи на содата и е потребно 12 најмалку за да дејствува. Наредниот ден земете крпа и избришете ја рерната.

  Ставете малку оцет во спреј боца и испрскајте на местата каде остана малку сода бикарбона и нечистотија. Избришете со влажна крпа. Вратети ги решетките во рерната и вкулучете ја 15-20 минути на ниска температура.

  Во боцата помешајте вода со сода бикарбона, а смесата треба да биде густа. Испрскајте го стаклото од рерната и оставете да одстој 30 минути. После тоа избришете го со крпа за прозорци.

  Резултатот е неверојатен.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.