6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ПОДГОТВЕТЕ СЕ: На прагот на пролетта падна снег – какво време не очекува?

  На прагот на пролетта, во хрватски Горски Котор паѓа снег, патиштата се влажни во поголемиот дел од земјата, а крајбрежјето е зафатено од бура.

  Снег има и во некои пониски предели, како во зимскиот период.

  На поголемиот дел од патиштата во Горски Котор и Лика сообраќајот е забранет за возила кои немаат зимска опрема и за камиони.

  Додека во Хрватска врне снег во Македонија нема место за паника, бидејќи вистинската пролет штотуку пристигнува, еве какво време не очекува до крајот на месецот.

  Фото

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.