6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Погледнете како возач дрско почнал да задева велосипедистка, но налетал на погрешна личност

  Велосипедистка им се одмаздила на возач на комбе и на неговата сопатничка што и пречеле на раскрсница бркајќи им го возилото и безмилосно му го тргнала крилниот ретровизор. Инцидентот, кој се случил во Лондон, е снимен на видео од камерата поставена на кацигата на мотоциклист што поминувал, пишува Дејли мејл.

  Од снимката може да се види како тројцата учесници во сцената застанале на раскрсница на црвено светло на семафор додека мажите во автомобилот почнале да и пречат на жената со сексуални навестувања и желба за размена на телефони.

  Велосипедистката му кажува на натрапникот што стои поблиску да ги прекине неговите постапки, па дури и ја тресна вратата од автомобилот. Тогаш мажот почнува да ја исмејува, дека таквото однесување не и одговара на дама, а исто така се обидува да ја допре по рамо и повторно бара од неа да му го даде нејзиниот телефонски број.

  Само што ситуацијата почнува да ескалира, семафорот свети зелено и автомобилот вози. Но инцидентот не е завршен и велосипедистката заедно со автомобилот и моторот тргнуваат по истата улица.

  Жената налутено и со желба за одмазда брзо го стартува велосипедот и во еден момент видела дека комбето застанало на едната страна од улицата. Таа веднаш застанува и за неколку секунди го откачува страничното огледало од кадата со рацете и продолжува по својот пат. Мотоциклистот кој го снима инцидентот, исто така, застанува до автомобилот и им кажува на мажите дека го добиле токму она што го заслужиле.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.