6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Повикал деца од улица во ресторанот за да ги чести ручек – сметката го шокирала

  Оваа приказна ни доаѓа од хотелот Сабрина, во градот Малапурам во јужна Индија. Кога влегол во хотелот Акилеш Кумар седнал покрај прозорецот.

  Откако нарачал за јадење, здогледал слабо и изгладнето момче кое одело по улицата. Му мафнал со раката и му дал знак да влезе во ресторанот.

  По неколку моменти момчето влегло држејќи ја својата помала сестра за рака.

  Кумар ги прашал што ќе јадат, а тие покажале кон неговата чинија и рекле дека ќе јадат исто што и тој.

  Кога завршиле со јадењето, требало да се плати сметката. Кумар бил шокиран од тоа што го донел келнерот.

  На сметката имало една голема нула и порака: „Немаме каса, со која би можеле да ја наплатиме оваа хуманост. Ви посакуваме се најдобро!“

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.