6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Питон сакаше да изеде момче, го спаси птица со чуден клун

  Родителите во оддалечениот австралиски град се разбудија од криковите на 14-годишниот син кого го нападна питон.

  Влегувајќи во неговата соба, виделе змија долга три метри, која се свитала околу раката на момчето и ги зарила забите во неговата рака, објави телевизијата АБЦ.

  „Сакаше да му ја изеде раката“, рече мајката на момчето, Ема Џексон.

  Питоните не се отровни, туку ја дават својата жртва и потоа ја проголтуваат. Тие може да пораснат до 8,5 метри.

  „Ние се боревме со него, но колку повеќе се обидувавме, толку неговите заби навлегуваа сè подлабоко и подлабоко“, додаде Џексон.

  Конечно, таа ја зграпчила касичката во облик на птица со чуден клун и ја пикнала во устата на змијата додека таткото ја ослободил раката на момчето.

  По десет минути, момчето беше спасено.

  Момчето, чии повреди беа санирани во болница, вели дека и покрај ова ужасно искуство, не се плаши од змии.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.