6 C
Skopje
четврток, март 23, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Жена ја роди ќерката на нејзиниот роденден. Но, има нешто уште поневеројатно

  Во семејството на Ејми, 18 јануари е необичен ден. Работата е што на овој ден таа и нејзината мајка слават роденден. Отсекогаш чувствувале посебна...

  Видов како една корејска домаќинка лесно се ослободи од прашината, и го направив истото! Сега куќата е секогаш чиста и мириса на свежо

  Проблемот со прашината на површините во куќата и е познат на секоја домаќинка. Но, некои од нас ја чистат прашината секој ден, а други...

  Писмо од родител, кое брзо стана интернет сензација: Ова сите треба да го прочитаме

  Емоционалната комуникација кон своето дете неможе да остави некој човек рамнодушен на ова писмо, кое многу брзо стана интернет сензација. Најверојатно и на вас ќе ви се наполнат очите со солзи, независно дали сте родител или не. Вреди да го прочитате… 

  Мило дете,

  Сеуште не сум остарела, но кога ме погледнеш таква, биди трпелив со мене и обиди се да ме разбереш. Ако за време на ручек се извалкам или неможам сама да се облечам, биди трпелив со мене.

  Потсети се на сите тие часови, кои ги поминавме во учење како да се облекуваш, да одржуваш хигиена и да ги користиш приборите за јадење. Ако додека зборуваме, повторува едни исти работи, не ме прекинувај, ислушај ме. Кога ти беше мал, јас секогаш ти читав една иста приказна за добра ноќ, додека да заспиеш.

  Ако несакам да се избањам, не ми суди. Сети се колку време те бркав низ домот и измислував илјада и една причина, за да влезеш во бањата.

  Дај ми време да ги разберам технологиите, не ме гледај со потсмев. Јас те научив на многу нешта: како правилно да јадеш, како правилно да се однесуваш, како да се справиш со животните предизвици.

  Ако некогаш за време на разговор заборавам нешто, дај ми малку време, за да се сетам, но и ако не успеам, немој да се вознемируваш. На мене ми е важен разговорот што го водиме, но поважно ми е што седам до тебе и ме ислушуваш кога зборам.

  Ако несакам да јадам, не ме терај. Самата знам најдобро, кога ми е потребна храна а кога не.

  Кога ме болат нозете и неможам да се движам, подади ми рака, точно така како што јас ти подавав кога ти ги правеше твоите први стапки.

  Ако одеднаш ти кажам дека повеќе не ми се живее, дека сакам да умрам, не ми суди, еден ден ќе ме разбереш… Еден ден ќе разбереш, дека и покрај сите мои грешки, го сакам само најдоброто за тебе и те подготвувам за патувањето, наречено живот.

  Не се растажувај кога ме гледаш таква покрај тебе, биди ми потпората, помогни ми да го завршам моето патување со љубов и разбирање.

  А , јас че ти возвратам со бескрајна љубов, која одсекогаш сум ја имала кон тебе.

  Те сакам,

  Мама.

  Latest Posts

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Жена ја роди ќерката на нејзиниот роденден. Но, има нешто уште поневеројатно

  Во семејството на Ејми, 18 јануари е необичен ден. Работата е што на овој ден таа и нејзината мајка слават роденден. Отсекогаш чувствувале посебна...

  Видов како една корејска домаќинка лесно се ослободи од прашината, и го направив истото! Сега куќата е секогаш чиста и мириса на свежо

  Проблемот со прашината на површините во куќата и е познат на секоја домаќинка. Но, некои од нас ја чистат прашината секој ден, а други...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.