6 C
Skopje
петок, јули 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  Писмо кое ја засрами Италија: Сопственик го отстапил својот стан на медицински работници, но погледнете што направиле соседите

  Писмо на станари од северна Италија кое е упатено кон заменик градоначалникот и Управата за Здравство, предизвика општ бес затоа што станарите бараат од властите да се промени одлуката на сопственикот на станот кој својот стан бесплатно го отстапил на медицинските работници во време на епидемијата коронавирус и да се провери нивната здравствена состојба.

  Во Порденоне 25 сопственици ги дале своите станови бесплатно за да ги користат медицинските работници кои ќе дојдат во градот да помогнаат на болниците за време на епидемијата коронавирус.

  Заменик градоначалникот Елидза Грицо вели дека добил напад на бес кога го прочитал писмото. Одговорил остро и на потписниците на писмото им се заканил со тужба доколку некој се осмели јавно да ја осуди здравствената состојба на работниците кои ќе се вселат во становите.

  -Лут сум и верувам дека ова е единствен случај каде луѓето се противат на подготвеноста на многу граѓани бесплатно да ги стават на располагање своите слободни станови на лекарите и медицинските сестри, кои ќе дојдат во Порденоне да им помогнат на колегите во болниците, а од друга страна се оние кои се грижат само за себе, рекол Грицо. И мене би ми било мачно поради тоа писмо, посебно затоа што потписниците бараат од нас однапред да им ја соопштиме здравствената состојба на лицата кои ќе бидат сместени во тој стан, што е противзаконски. Зарем тоа е благодарност за оние кои се жртвуваат за да спасат нечиј живот? Со среќа, на повеќето луѓе од Порденоне, дури и во оваа ситуација покажаа дека имаат огромно срце – рекол претседателот на здружението на медицински сестри во Порденоне.

  Latest Posts

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.