6 C
Skopje
среда, март 22, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Писмо до љубовницата: Ти благодарам што ми ги отвори очите …

  Наместо навреди, Емили на многу оригинален начин решила да се справи со неверството на нејзиниот дечко и и упатила отворено писмо на љубовницата на својот веќе бивш дечко, заблагодарувајќи и се што ја спасила од врска која очигледно немала никаква иднина.

  Ова е нејзиното писмо:

  „За твое добро, нема да го кажам твоето име. А го знам. Добро го знам твоето име и не можам да го исфрлам од глава. Но, сакам да ти се обратам тебе, ти која ме повреди, ти која ми го одзема дечкото, ти која себично мислеше само на своја среќа. Сакам да ти се обратам и да ти кажам: Фала ти!

  Никогаш не сме се сретнале, но знам дека сигурно знаеш која сум јас. Јас сум жената која ти ја спаси на најчудниот можен начин. Мојот дечко ме изневеруваше со тебе. Потребни ти беа друштвените мрежи за да дознаеш за мене.

  Сега би можела да кажам: „Честитки, ти победи“ или дури „Вие се заслужувате еден со друг“, но нема. Јас ќе ти кажам само благодарам.

  Ти сега би можела да помислиш дека те мразам затоа што на друга жена и го направи она од кое најмногу се плаши секоја жена, но јас не те мразам. Ми направи неверојатна услога, нешто што немав храброст да го направам сама.

  Ти благодарам што ме ослободи. Ти благодарам што ме спаси од иднина полна со болка и лаги. Ти благодарам што ми помогна да го разоткријам неговото право лице низ вашите заеднички постапки. Ти благодарам што ми даваш причина за да се збогувам со најголема пречка со која некогаш сум се соочила. Ти благодарам што ми ја отвори вратата кон мојата иднина.

  Ти благодарам што ја презема вината, затоа што ми даде причина да си одам, ми даде причина за почнам одново. Ти благодарам што ме потсети дека вредам повеќе од лагите и измамите и дека не морам да трпам емоционално злоставување и трауми поради ова искуство. Ти благодарам што ми покажа дека мојот татко е секогаш во право и што направи повторно да почувствуам љубов и пријателство, нешто коешто го имав одамно заборавено.

  Ти благодарам што ми покажа дека има и подобри начини за трошење на моето време и солзи. Ти благодарам што ме потсети дека јас сум никој и ништо без своите вредности во животот.

  Ти благодарам што ми даде прилика повторно да доживеам прв состанок, уште еден прв бакнеж и нова прилика за искрена и исполнета љубовна врска. Ти благодарам што ме фрли на колена, што ме потсети како изгледа болката, затоа што без болката не можеме да ја разбереме убавината на оздравувањето.

  Без лошото не можеме да го разбереме доброто. Без твоите сплетки немаше да го изгубам својот здив, но, заради тебе повторно научив да дишам.

  Ти благодарам.

  Најискрено,
  Девојката на која и помогна да биде слободна.
  Емили Фолк“

  Latest Posts

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.