6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Сте ја нашле вашата сродна душа? Петнаесет сосема неромантично знаци за вашата сродна душа

  Некои од овие работи можеби ќе ве насмеат и навистина се неромантични, но верувајте се вистинските знаци дека сте со сродната душа. Ако не верувате, обидете се да замислите дека ги правите со некој друг…

  maz-zena

  Обожувате заедно да ги правите суперздодевните обврски како што се купување, плаќање сметки и слично.

  Повеќе се забавувате кога дома пред телевизорот заедно јадете нарачана храна отколку да одите во ресторан со 5 ѕвездички.

  Една од омилените работи ви е тоа што еден пред друг можете да јадете што ќе поскате, без грижа дали ќе изгледате добро.

  Некако уште повеќе се вљубувате во него кога го видовте како спие со подотворена уста.

  И не ви пречи да ви го гледа лицето додека спиете.

  Вие, секако, си се допаѓате еден на друг кога ќе се дотерате, но омилени верзии ви се кога сте во вашите омилени стари маички и фармерки.

  Успева да ве натера да излезете кога ви е потребно тоа.

  Не ви е потребно јавно покажување на нежноста. Повеќе се забавувате со насмевка ја раскажувате анегдотата што само вие двајца ја знаете.

  Ве поттикнува и охрабрува, но и одбива да ви попушта

  Можете отворено да зборувате за своите телесни функции и да се смеете за тоа.

  Имате свој лексикон на зборови: вистински или измислени зборови и фрази што имаат посебно значење за вас двајца.

  Некои од прекарите со кои се нарекувате меѓусебно немаат врска со класичните “мила“ или “сонце“ . Наместо тоа се нарекувате “лудак“ “вештерка“… и вие всушност го сакате тоа.

  Кога вашиот партнер ќе се разболи ништо не ви е тешко бидејќи самата сте концетрирана на грижата за него.

  Можете јавно да си кажете еден на друг кога сте си здодевни или напорни и не се лутите, иако се е базирано на вистина.

  Можете да седите и да молчите и да не се чувствате чудно.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.