6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  Петмина вработени во италијански хотел групно силувале 50-годишна Британка

  Во италијанското летувалиште Мета ди Соренто петмина вработени во хотелот „Алимури“, на возраст од 18 до 21 година, се уапсени и обвинети за брутално групно силување на 50-годишна британска туристка, кое се случило во 2016 година, пренесе „Дејли мејл“.

  Британката и нејзината 26-годишна ќерка отпатувале во Италија по неодамнешната смрт на нејзиниот сопруг. Ќерката, која не е именувана поради правни прични, пред судот рекла дека верува дека и во нејзиниот пијалок било подметната дрога.

  „Таа ноќ вечеравме во хотелскиот рсторан и поделивме шише вино. Персоналот во ресторанот беше пристоен. Еден од келнерите ни понуди пијалок во некои чаши. Се сеќавам дека го испив пијалокот и веднаш почувствував мачнина“ рекла ќерката.

  Таа додала дека отишла до тоалет за да поврати, каде се задржала некое време. Кога се вратила, нејзината мајка не била таму.
  Обвинителите велат дека жртвата била однесена во нејзината соба во близина на базенот каде неколку пати била силувана.

  Обвинетите Антонио Миниеро, Џенаро Давид Гарџуло, Рафаел Реџо, Франческо Д’Антонио и Фабио Де Вирџилио негираат дека ја силувале, тврдејаќи дека сексот бил обостран и договорен.

  Жртвата била во шок, поради што на полицијата ѝ раскажала што се случило дури откако се вратила дома во Кент. Примероци на ДНА и тестови за дрога се испратени до италијанските истражители.

  Откриени се високи нивоа на седативен бензодиазепан, но адвокатите на обвинетите тврдат дека жртвата била на средства за смирување по смртта на нејзиниот сопруг.

  Latest Posts

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.