6 C
Skopje
среда, февруари 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Перо Антиќ доби двајца нови соиграчи

  Европскиот вицепрвак Фенербахче, тим за кој настапува Перо Антиќ, во четвртокот потпиша договори со двајца нови кошаркари.

  fenerbahce_antic

  Во новата сезона жолто-синиот дрес ќе го носат Џејмс Нулани и Ахмет Девериоглу.

  Џејмс Нулани (26 г., 201 см), минатата сезона играше во Авелино и беше МВП во италијанското првенство. Нулани во просек по натпревар бележел 18,4 поени, 4,2 скока и 2,5 асистенции.

  Ахмет Девериоглу (23 г., 209 см), во Фенербахче пристигна од редовите на големиот ривал Ефес и потпиша тригодишен договор. Минатата сезона не играше многу во тимот на Ефес, а на 10 натпревари во Евролигата остварил просек од 1,9 поени и 1,2 скока.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.