6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Пензиониран дерматолог ја откри тајната: Со оваа маска ќе имате чисто лице, а акните ќе бидат минато

  Би требало малку да се одморите од хемиските препарати и да се свртите кон природата и природните препарати.

  Еве една таква природна маска која помага за чистење на лицето и ќе ги реши проблемите со кожата.

  Состојки:1 лажица мед, 1 шоља чај од камилица, пола шоља јаболков оцет

  Измешајте ги медот и оцетот, па додадете го чајот.Откако добро ќе измешате оставете да отстои неколку минути па додадете го медот.

  Откако и тоа добро ќе го измешате се нанесува на лицето и се остава да делува 10- 15 минути а потоа се плакне со млака вода.

  Оваа маска се употребува еднаш неделно и најдобро е да ја нанесувате навечер.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.