6 C
Skopje
понеделник, јуни 24, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Пендаровски: 24 часа ме следи тајна разузнавачка служба блиска до наша голема опозициска партија

  24 часа мене, а веројатно и моето семејство, ме следи тајна разузнавачка служба блиска до наша голема опозициска партија. За 10 дена неколку пати се објавуваат фотографии од тоа каде се движам, вели Стево Пендаровски, заеднички кандидат за претседател на владејачката структура во интервју за 1 ТВ.

  -Ова е само сигнал, насоката во која ќе се движи кампањата за претседател, само што ќе биде уште повалкана. Мене не ми се блиски подземни кампањи, јас ќе одговорам со аргументи и јавно.

  Остатоците од режимот не смеат да бидат толерирани, тоа е работа на институциите од оваа власт, вели Пендаровски.

  Извор: Fokus.mk

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.