6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Паје: Некој да ми кажеше дека ова ќе ми се случи немаше да му верувам

  Димитри Паје го обележа првиот денод15-то Европско првенство во фудбал. Играчот на Вест Хем, во победата на Франција над Романија од 2-1, постигна спектакуларен гол во претпоследната минута од натпреварот.

  dimitri paje francija

  „Ова беше исклучително тежок и емотивен натпревар за нас. Солзите? Токму преголемите емоции ги предизвикаа моите солзи“, рекол Паје.

  „Овој резултат е плод на напорна работа. На почетокот на сезоната не можев да помислам дека ќе бидам тука. Некој да ми кажеше дека ова ќе ми се случи немаше да му верувам. Но токму тоа се случи и сека сакам да уживам во моментот“.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.