6 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Патниците не сакале да се качат на лет од Франкфурт за Македонија – еве ја причината

  Чартер-лет од Франкурт за Скопје бил одложен додека не се најде нов воздухоплов, бидејќи според редовниот распоред требало да се лета со фамозниот модел на Боинг – 737 Max 8, кој за кратко време доживеа две несреќи во Индонезија и Етиопија.

  Веста за „Билд“ ја потврди туристичкиот гуру во Германија, Кеј П. Родегра, кој е адвокат и професор по патничко и воздухопловно право. За „Билд“ тој потврди дека во моментов нема хаос на германските аеродроми, иако се избегнува овој тип на авион кој го замени стариот Боинг.

  – Во Франкфурт, забраната во средата влијаеше на само два лета. Едниот е лет до Варшава. „Забранетото“ летало ќе биде заменето со друг авион. Дополнително, откажан е чартер лет до Македонија. Патниците ќе бидат префрлени на други летови – изјави Родегра.

  Како што вели тој, немало откажувања ниту одложувања на аеродормите во Берлин, Келн, Бон, Хановер, Хамбург, како и во Лајпциг и Дрезден, каде што ретко полетува овој тип на авион.

  И Македонија ги забрани летовите на „Боинг 737-Макс 8“ и „Боинг 737-Макс 9“ поради истрагата која се води во врска со овие типови на авиони.

  – „Од денеска е на сила забраната за слетување и полетување на воздухопловите Боинг 737-Макс 8 и Боинг 737-Макс 9, како и надлетување над воздушниот простор над државата. Забраната следи како мерка на претпазливост“, изјавија денеска од Агенцијата за цивилно воздухопловство за Независен.

  Откако се случи голема трагедија со летот ЕТ302 на компанијата „Етиопијан ерлајнс“, кога авион од типот „Боинг 737 Макс 8“ се урна при што загинаа сите патници и членови на екипажот, Европската агенција за безбедност во воздухопловството одлучи да ги суспендира сите летови на овој модел на авиони.

  Според експертите, во моментов ума доволно резервни авиони така што не се очекуваат поголеми нарушувања во редовните летови.

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.