6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Папата Франциск е за праведно и мирно решавање на кризата во Венецуела

  Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск се заложи денеска за праведно и мирно решавање на политичката криза во Венецуела, со кое што би се почитувале човековите права и би било во корист на сите луѓе.

  Франциск рече дека за време на кризата особено се чувствува близок со жителите на Венецуела. Ватикан не соопшти дали ќе го поддржи опозицискиот лидер Хуан Гваида, кој во средата се прогласи за претседател на Венецуела. Гваида веднаш го поддржаа САД и бројни латино-американски влади.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.