6 C
Skopje
недела, април 2, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Папараците ја фатија Џенифер Гарнер како го допира новото момче меѓу препоните

  Актерката Џенифер Гарнер (46), поранешната сопруга на Бен Афлек (46), е во врска со претприемачот Џон Милер (40), а неодамна беа фатени од папараците на заеднички шопинг во Лос Анџелес. Актерката веќе не можеше да се воздржува, и покрај бројните минувачи, таа го фати новото момче за неговите препони.

  Последните три години, Џенифер минуваше низ тежок развод со Афлек, а во исто време сакаше да остане во пријателски односи со него, бидејќи заедно ги имаат децата Вајолет, Самуил и Серафина. Таа му помагаше на Бен да се одвикне од алкохол и дрога и се фокусираше на подигање на децата и работење.

  Сепак, таа најде време за љубов, бидејќи таа и Милер се во врска околу осум месеци.

  „Тие се заедно половина година и работите се доста сериозни меѓу нив. Таа го извлекува најдоброто од него и тој е посреќен од кога и да било. Тоа е здрава и нормална врска “, рече еден пријател на новата двојка.

  View this post on Instagram

  Flying to Pula, Croatia now to play a few duets with Stjepan Hauser (of the 2Cellos) at the gorgeous colosseum! I am beyond excited – playing or collaborating with him was something I only dreamed of, as he is one of my favorite instrumentalists on the planet! (He doesn’t know this, but I actually listed him on the credits of my 2nd album without ever having met him- I loved his sound, polish, passion, creativity between genres etc so I wanted to mention him for his influence and inspiration!) Anyway, off I go on a musical adventure that I have been eagerly awaiting since the day he reached out and invited me to join! Woohoo! #pulacolosseum #stjepanhauser #carolinecampbell #bucketlistduet

  A post shared by Caroline Campbell (@carolinetheviolinist) on

  Џон беше во брак со Каролина Кембел, истакната музичарка (39) со која има син и ќерка, но тие престана да функционираат во 2015 година.

  Latest Posts

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.