6 C
Skopje
среда, март 29, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Панчо не молчеше и му возврати на Слаткар – страстите се разгоруваат

  Панчо ДНК и Марко Слаткар, започнаа „медиумска војна“ пред неколку месеци кога Слаткар во една негова песна го посочува својот колега Ди Џеј Панчо како човек кој е доказ дека во Македонија за да успееш не ти треба талент.

  Панчо пак, не остана без коментар на тоа што Слаткар го навреди во песната и уште тогаш, додека беше во Америка го возврати ударот кон раперот. Топката не ја спушта ниту едниот, ниту другиот, туку напротив војната ескалира.

  Слаткар вчеравечер повторно гостуваше во емисијата „Ексклузив“ на 1 ТВ по повод промоцијата на новата песна на „Два бона“ со кои тој има соработка за песната „Дијаманти“. Видеото на Јутјуб има милион прегледи, случај за кој Слаткар досега се пофалил многупати и за други негови песни.

  ДНК пак, во месец мај 2018 година ја објавија песната „Дијамант“ за која Панчо напиша коментар во врска со прегледите, а притоа го „чепна“ Слаткар.

  Дијамант(И) не направија популарни. Голема благодарност до нашата вечна инспирација и идол Марче Слаткаристика што ни помогна да стасаме до 200.000 ( ОРГАНСКИ ) прегледи, пишува Панчо.

  Слаткар во најновото гостување на телевизија не се штедеше со навредите по ваквата прозивка, па речиси целото свое гостување го посвети на дополнително разгорување на војната употребувајќи и погрдни зборови.

  Едноставно не го бива! Тоа е факт! И сега ако ми кажеш ти дека не е така, ти си само дипломат, мораш да си фин овде. Него не го бива, он се што има направено има направено врз база на тоа братче те молам, дај, „к*р у уста, лижи овде, пу*и таму и тоа е тоа, брутален беше Слаткар додека му се обраќаше на водителот.

  Не требаше да помине многу време за да се јави и другата страна. Панчо толку се расплени на Фејсбук за Слаткар, што неговите обожаватели и следбеници напишаа дека треба да земат пуканки додека читаат.

  Статусот на Панчо ви го пренесуваме интегрално:

  Еееее Марче Слаткаристика, дојде време да ти станам ОПСЕСИЈА и многу да те боли што јас Панчо “НЕТАЛЕНТИРАНИОТ” од ДНК полнам повеќе клубови и сали од тебе. Твојот втор и последен ОБИД за соло концерт во Борис Трајковски беше ФИЈАСКО ФАКТ за разлика од моите два ( ПРЕПОЛН САЕМ ) и еден во универзална. Те боли тоа што зимам дупло поголем хонорар ( затоа прашуваш по менаџери и продуцентски куќи , друг пат слободно јави се ќе ти кажам јас колку зимам ) од твојот и продавам повеќе карти кај и да се појавам со мојот бенд. Од тебе не сум барал услуга никогаш за разлика од тебе што лично ми се јавуваше за да ги викнам пред 2-3 години децава Два Бона ( немам ништо против нив баш ми се симпатични и им посакувам успех) за на радио и секако дека ги викнав, и пар други работи во врска со помош. Не сум праќал мејлови по радија за да ми ги вртат песните за разлика од тебе нели? Многу битно, за разлика од тебе не сум заебал луѓе и разделил бендови ( Скипи и Тајзи ) и после користење фрлил во ѓубре како непотребен материјал. Другарите мои со кои што сум израснал сеуште сум со нив за разлика од тебе што го заеба цело кру Скит и Токсикологија, скаран си и со кумовите ако не се лажам исто така.

  Тоа кажува за тебе каков човек си и колку ти се битни парите пред другарите. Јас знам како без пари бидејќи никогаш тоа и не ми било предизвик. Мојот предизвик се вика ЛОЈАЛНОСТ и РАБОТА , а таа врлина за тебе е мисловна именка. Ја не сум ругал никој во песна, ти се потегна против Врчак кои мене лично си ми зборел дека неможеш да го смислиш, само што он е господин за тебе па не те есапел два посто. На крај да ти објаснам дека, некогаш HUSTLE BEATS THE TALENT за кој за жал ти ги немаш и двете. Се надевам дека децата кои сега ги ЦИЦАШ ќе сфатат на време со кој си имаат работа и дека се свесни во моментот се шлепаш покрај нив #ФАКТ Слаткарче ја не дужам пари за разлика од тебе. Кога ќе изгубиш судски спор не се криј, плати и на жената тоа што и должиш биди мангуп јер нели ПОЛНИ ЧАНТИ ДИЈАМАНТ(И )? Јас не трчав по тебе и не ти се јавував 3-4 пати да бидам на твојата свадба, ти беше тој што ме бараше така.

  А да, немам ни јас ништо против тебе исто како ти против мена само кажувам факти, а последниот е дека за жал си станал НАЈ ИСФРУСТРИРАНИОТ ХЕЈТЕР ( јас не го кажувам тоа ти сам си го кажа и предвиде уште на сам старт на кариерата) .

  Да се потсетиме како идеше : Сите го серат Панчо, не се замарај стари, ХЕЈТЕРИ ЉУБОМОРАТ ДЕКА ПРАВИШ НАЈВИШЕ ПАРИ.

  Извадок од темата: Жолта штампа и таа ми ја праќаше на мејл за да ти ја пуштам , да те потсетам само.

  Како и да е среќен сум што сум те запознал бидејќи да не те знаев немаше да знам дека може да постои таков ХЕЈТЕР и КОРИСТОЉУБИВ лик на земјината топка.

  И слободно барај ме ако ти треба помош тука сум да ти помогнам јер не те гледам како конкуренција. Ливерпул и Пјаченца неможе да играат во иста лига.

  На крај ти посакувам вистински од срце , среќа и успех, не е битно што ти ми мислиш и посакуваш. Воедно ова е и последна моја изјава за тебе, кажав се што имав иако можев уште многу.

  Да си ми жив и здрав.

  ПС – Колку и да сум “НЕТАЛЕНТИРАН” и “ЛОШ”, за разлика од тебе не пеам ПЛЕЈБЕК -пишува Панчо.

  Како што тргнале не е чудно „војната на ѕвездите“ да заврши со судски епилог.

  Видео од гостувањето на Слаткар и 2 бона во Ексклузив:

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.