6 C
Skopje
сабота, јуни 3, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Паднал во депресија и сакал да се самоубие: Во последен момент му заѕвонел телефонот и сè се променило засекогаш

  Се запознале во камп како тинејџери, но по летото се разделиле и секој тргнал по својот пат. Кевин паднал во депресија и одлучил да се самоубие покрај средното училиште во кое одел. Меѓутоа, таа му се јавила баш во тој момент.

  -Кога имав 13 години во летниот камп ми пријде најубавото девојче и ми кажа: “Црната боја ти стои одлично”. Не знаев што сакаше да ми каже, ја почнува својата приказна Кевин Валш.

  „Морам да признаам, секој ден мислев на неа. Дури ни денес со сигурност не можам да кажам зошто, но од некоја причина не можев да ја извадам од глава”, објаснува тој.

  Сплетот на несреќни околности тогаш 17-годишниот Кевин го довел до тешка депресија.

  „Раскинав со девојката, кучето ми умре на денот на мојата матурска забава. Сето тоа многу ме погоди. Одлучив да се самоубијам. Напишав проштална порака и отидов на местото каде мислев тоа да го направам. Само неколку секунди ме делеа од самоубиство, а тогаш ми заѕвони мобилниот. Ми се јави некој од непознат број. Се јавив и сфатив дека е таа. Ја прашав што има ново, а таа ми одговори дека почувствувала дека треба да ми се јави”, додава Кевин кој последен пат се слушнал со Блејк пред една година.

  „На кратко, и раскажав што планирам, а таа ме разубеди да не го правам тоа. Буквално ми кажа: “Што? Немој тоа да си го направил”. И така и беше”, вели Кевин.

  Вели дека му ветила дека следниот ден ќе му се јави повторно, а тој прифатил.

  „Таа ноќ почнав да ги пишувам зборовите со кои, 10 години подоцна, ја запросив”, додал тој.

  Парот останал во редовен контакт, а со време пријателството прераснало во љубовна врска. Оваа неверојатна приказна добила и филмски “среќен крај”, кога Кевин ја запросил Блејк.

  Парот е во среќен брак подолго од две години, а Кевин вели дека се радува што остатокот од својот живот ќе го мине со жената која го спасила.

  Latest Posts

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.