6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  О Џеј Мејо исфрлен од НБА лигата

  НБА лигата го суспендира О Џеј Мејо поради кршење на антидопинг програмата. Тој ќе може да побара укинување на суспензијата дури за две години, пренесуваат американските медиуми.

  mejo_nba

  Мејо во 2011 година бил позитивен на стероиди поради што НБА му изрече суспензија од десет натпревари. Во меѓувреме тој играше за Далас и Милвоки.

  О Џеј Мејо во 2008 година беше трет пик на драфтот избран од Мемфис, а во текот на НБА кариерата има просек од 13,8 поени, три скока и 2,9 асистенции.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.