6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Очув за Божик доби подарок од соништата

  Еден очув од САД на овој Божик мора да е еден од најсреќните луѓе во светот. Корисникот на „Твитер“, Алек Вест, сподели видео во кое неговиот очув го отвора специјалниот новогодишен подарок. Алек, кој бил одгледан од својот очув од три години, сакал тој официјално да му стане татко и му подарил документи за усвојување.

  Штом видел за што се работи, очувот не можел да ги контролира емоциите и солзите.

  „Тој ме гледаше како свој син од мојата трета година, овој Божик го изненадив моето семејство со тоа што го прашав дали ќе ме посвои. Честит Божик“, напиша Алек на „Твитер“.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.