6 C
Skopje
понеделник, јуни 24, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Како да го отстранете го непријатниот мирис од машината за перење и да спречите расипување?

  Секогаш кога ќе ја отворите машината за перење алишта, чувствувате непријатен мирис кој излегува од неа?

  Тој мирис може и да се пренесе на гардеробата.

  Постапката за чистење на машината е следнава:

  Во упатството за користење на машината пронајдете информација за правилно чистење на филтерот. Запаметете дека филтерот треба да се чисти еднаш месечно.

  Внимателно извадете го делот за детергнет. На долната страна често се собираат габички. Без оглед дали сте ги забележале или не, добро измијте го тој дел со помош на стара четка за заби и алкохолен оцет.

  Во бубањот ставете една шолја сода бикарбона. Одберете програм за перење на највисока температура (90 или 95 стпени) и на местотоза детергент ставете еден литар алкохолен оцет.

  Комбинацијата од сода и оцет ќе ги уништи наслагите од нечистотии кои предизвикале непријатен мирис.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.