6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Открија колку часа дневно спие Путин – одговорот ќе ве насмее сите

  Потпаролот на Русија Димитриј Песков говореше за густиот распоред на претседателот Путин.

  Владимир Путин пред два дена долета од Чита во Владивсток, каде разговараше со севернокорејскиот лидер Ким, а потоа замина на дводневна посета на Кина.

  Новинарите ги интересираше кога претседателот успева да спие?

  „Тој е Путин, тој не спие.Само работи“ рекол на шега Песков.

  Освен учеството на мегународната соработка„Еден појас- еден пат“Путин имал серија билатерални средби, како и разговор со претседателот на Кина.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.