6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Открил дека сопругата го изневерува, па на љубовникот му составил урнебесна листа на барања

  Еден изневерен маж на љубовникот на нејзината сопруга му составил листа на барања и ја објавил на Craigslist, најголемиот американски огласник. Неговиот оглас набрзо стана вирален, а ние ви го пренесуваме во целост.

  „До типот кој ми ја обработува сопругата. Добро знаеш кој си. Да, се` знам. Не, не сум лут, само би сакал да те замолам неколку работи: 1. Те молам престани да ја оставаш крената даската од тоалетната школка бидејќи секогаш јас излегувам виновен.

  2. Можеби ми даваш шанса почесто да одам на риболов, но те молам да престанеш да го пиеш моето пиво. Сосема е во ред да испиеш неколку кога си на посета (Бог знае дека јас морам да испијам барем неколку пред таа да ми стане атрактивна), но сепак остави ми нешто бидејќи јас морам да бидам со неа многу подолго време отколку ти.

  3. Ако го испиеш целото пиво, купи друго или барем остави ми пари на масата за јас да купам.
  4. Би те замолил да ставиш нова ролна тоалетна хартија кога ќе ја потрошиш. Поради некоја причина мојот син мисли дека не мора да се избрише ако нема тоалетна хартија. Ја чуваме под мивалникот, но слободно можеш да предложиш подобро место.

  5. Кога ќе завршиш со обработување на мојата сопруга, избриши се со нешто што може да се фрли. Корпата со облека од десната страна на креветот е моја и облеката е чиста иако таа не пере. Минатата недела излегов со дамка на кошулата (ти благодарам).

  6. Немој да им кажуваш на моите деца дека си им чичко. Можеби се мали, но не се ретардирани.
  7. Престани да го засилуваш греењето, јас сум тој кој ги плаќа сметките.
  8. Кога ќе те праша „дали во овие пантолони изгледам дебело“, речи „не“. Можеби мислиш дека поинаков одговор ќе ја натера да размисли дали повторно ќе јаде килограм сладолед дневно, но всушност и` даваш причина да оди да купи нови пантолони во кои ќе изгледа еднакво дебело.

  9. Престани да ја јадеш нашата храна. Минатата недела си ги изел колачите кои мајка ми ми ги испрати за роденден. Мојата сопруга со години не зготвила нешто толку добро.

  10. Обиди се да ја префрлиш тежината на другата страна кога седиш во мојата фотелја, бидејќи правиш вдлабнатина која ме влече кон десно.

  Се надевам дека можеш да ми помогнеш со овие работи кои ги набројав. Ако го направиш тоа за мене, ќе ти се јавувам да ти кажам кога нема да бидам тука и колку долго нема да сум дома, за да не мора да се грижиш и да брзаш.“

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.