6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Откриена е голема и многу лична тајна што ја измачуваше принцезата Дијана

  Физичките проблеми што ја мачеа Лејди Ди очигледно се откриени.

  Принцезата Дијана отсекогаш била миленичка на луѓето, а нејзината судбина предизвикала симпатии и емпатија кај жените на секој агол на Земјата.

  Принцезата е многу позната, многу почитувана, но како и секое човечко суштество и таа имаше работи што ја мачеа и не зборуваме за проблеми од емотивна, туку од физичка природа.

  Се зборува дека таа дури и мразеше 6 работи за себе. Според неа, таа е далеку од совршена, а овие работи го докажуваат тоа. Сега ќе ви кажеме кои се тие.

  Голем нос
  Кога израелската уметница Зохар го наслика нејзиниот портрет во 1990 година, Дијана постојано бараше од него да и го исправи носот, а потоа активно се зборуваше за него во печатот.

  Таа се обиде да го одвлече вниманието од него со бушава фризура и посебна поза за сите нејзини фотографии – благо наведнувајќи ја главата и вртејќи ја на страна и погледот нагоре. Ова стана нејзина поза со потпис.

  Висина
  Покрај овој, Дијана морала да се бори и со уште еден нејзин комплекс – нејзината висина од која се срами. Ова чувство беше поттикнато од фактот дека нејзиниот сопруг беше точно на иста висина.

  Меѓутоа, на официјалните портрети, принцезата изгледа пониска од Чарлс, а кралските фотографи намерно ја направија пониска ставајќи ја пред нејзиниот сопруг и принудувајќи ја да носи пониски чевли. Ова му помогна на Чарлс да изгледа поимпресивно и повисок од неговата сопруга.

  Срамот од приведната
  Висина доведе до проблеми со горниот дел од грбот. Дијана се подгрбави и ги спушти рамената напред. Според нејзиниот лекар, ситуацијата ја влошил и тоа што и онака имала закривен рбет.

  Принцезата често ја спушташе главата кога разговараше со луѓето, за да им биде удобна комуникацијата на оние со кои разговараше и да не чувствуваат дека таа ги гледа со презир.

  Тежина
  Ова е уште еден комплекс кој ја мачи принцезата во текот на целиот живот. Мислела дека е дебела и сето тоа поради зборовите што и ги кажал принцот Чарлс непосредно пред нивниот брак. Ја стави раката на нејзината половина и извика: „О, малку се здебеливме, нели?“.

  19-годишната девојка многу болно ги прими критиките и брзо почна да слабее. Кога дворските кројачи почнале да и ја шијат венчаницата, нејзината половина била 76 см.. Пред свадбената церемонија, принцезата ја намалила на 58 см.

  Една од дизајнерите се сеќава дека била толку слаба што лесно можеле да и се избројат ребрата. Буквално една недела по венчавката, принцезата почнала да боледува од булимија, која траела околу 10 години. Постојат неколку причини за овој колапс.

  Пред се, тоа се проблемите со нејзиниот сопруг, тие секогаш треба да бидат заедно и да демонстрираат добри односи, но во реалноста никогаш немало мир и хармонија меѓу нив.

  Второ, една од должностите на принцезата била да комуницира со тешко болни луѓе, што се покажало како сериозен удар за нејзината психа.Таа не барала помош за својата булимија бидејќи се срамела од своето нарушување и се мразела поради тоа.

  Широки рамена
  Дијана имаше фигура на пливач. Не и се допаднаа нејзините широки рамења. Сепак, тие беа сите бесни во 1980 година и принцезата го искористи тоа. Таа паметно го искористи овој тренд со додавање на влошки за рамениците на нејзината облека. Така, изгледаше дека таа само е во чекор со модата.

  Голем стомак
  Според Каролин Браун, личниот тренер на Дијана, откако родила две деца, стомакот на принцезата барал таа да му посвети многу време. Дијана активно се занимавала со спорт, што и помогнало да го подобри и изгледот и емоционалната состојба по породувањето.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.