6 C
Skopje
среда, февруари 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Откако се разведоа, една работа не може никако да ѝ прости

  Докажаниот македонски музичар Горан Алачки кој сега е во хармонична врска со познатата ТВ-водителка Марина Дојчиновска, пред две години преку отворено писмо ѝ упати директна порака на својата поранешна сопруга Адријана Алачки со која беше 25 години во брак и со која има две деца.

  – Презимето Алачки не смее никој да го злоупотребува. Време е медиумите да не го употребуваат моето презиме конектирано со мојата бивша сопруга која го користи мојот бренд за медиумска популарност, моето презиме.

  Нејзиното презиме е Атанасовска. Инаку, таа никогаш не била Алачки, туку Алачка во сите документи и во пасош..

  Ви благодарам! – напиша во писмото Горан кое го пренесе и порталот „Свет Австралија“.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.