6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Откако го оставила неговата сопруга, добил 71 милион евра на лотарија

  Само 18 месеци откако неговата жена го напушти, Аде Гудшилд, поранешен работник во фабрика, освои 71 милион евра на лотаријата на “EuroMillions“.

  Иако ја освоил 15-тата најголема добивка во британската историја, а таа за да преживее мора да работи две работи, неговата поранешна сопруга Сузан тврди дека се нема покаено што го напуштила.

  “Не сакам ниту еден процент од неговите пари, слободно нека ја задржи целата добивка”, рекла таа, наводно на нејзините родители кои тоа го пренесоа на Daily Mail.

  “Сиромашката со години беше несреќна со него, бидејќи тој стана многу себичен. Долго страдааше со него, но потоа и дојде преку глава. Тој не сакаше да ги врши работите во куќата и во градината, па дури и не сакаше да ги шета кучиња. Дури и по разводот, секој ден таа мораше да се врати за да ги однесе на прошетка “, изјави нејзината мајка.

  “Денес разговарав со неа и таа е свесна дека може да побара добар дел од тие пари, но таа вели дека не сака ни паричка. Му посакува се најдобро и за нејзе тој дел од животот е завршен. Никогаш не сум ја видела толку среќна како што беше во моментот кога се разведоа “, вели мајката на Сузан.

  Гудџајд тврди дека тој и неговата поранешна сопруга биле во добри односи и дека немало никаква кавга меѓу нив.

  “Кога ѝ кажав дека сум освоил 71 милион евра, таа не ми веруваше, бидејќи знае дека сакам да се зезам”, рече тој.

  За Дејли мејл, откри дека размислувал дел од парите да ги потроши на нова куќа со базен, џакузи и персонал за да се грижи за неа, како и за патувања, спортски настани и четири нови автомобили.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.