6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

    ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

    Отекувањето на нозете укажува на голем здравствен проблем – за ова веднаш на доктор

    Нозете може да ни отечат од замор, долго стоење или од топлото време, а доктор објаснува зошто не треба да ја занемаруваме оваа појава која може да биде опасна.

    До оток доаѓа кога притисокот е во крвните садови и капилари, толку голем што течноста почнува да истекува од периферното ткиво.

    Според докторот Коридќ, отоците се секогаш зна и прв симптом за кардиоваскуларен проблем, хронични болести, проблеми со бубрезите или црниот дроб.

    Може да биде дифузен или п оцело тело и локален на дел од телото.

    Во секој случај за тоа итно се оди на доктор.

    Latest Posts

    АКТУЕЛНО

    Stay in touch

    To be updated with all the latest news, offers and special announcements.