6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Осумгодишно девојче ја јадело оваа намирница, сега неможе да се движи ни да зборува (ВИДЕО)

  Осумгодишната Лекси Ми била здраво девојче до пред три години кога и препишале антибиотици против воспаление на уво- рекла мајката.

  Утрото, откако почнала да го конзумира антибиотикот се разбудила непокретна, а лицето и било искривено.Детето поминало две недели во болница, а докторите неможела да и постават дијагноза.Нјзината 30-  годишна мајка верува дека се е последица од конзумирање туна.

  -уверена сум дека сето ова е последца од труење со жива.Таа веќе неможе да се свуижи и да зборува- уверено раскажала мајката.

  -Поминавме безброј тестови, скенирања на телото и главата , биопсија на кожата  и на белите дробови, но никој неможе да постави дијагноза.Линзи обожаваше да јаде туна.Јадеше и на училиште и дома, а јас не и бранев зошто верував дка тоа е здраво.Сега таа е неподвижна и неможе да зборува. Неможе да каже ни „мама„ срцето ми се крши, мозокот и работи нормално а таа неможе да се помрдне ни да каже нешто.Пред неколку дена беше роденден на една од нејзините другарки, а таа ги гледаше тажно и почна да плаче зошѓтои неможе да си игра со нив. Докторите велат дека не е можно да е тоа во прашање, но јас сум убедена- раскажува очакно мајката.

  Туната е многу здрава и немопходна за живот, меѓутоа многу нутриционисти советуваат да се јаде секој ден, зожто општо е познато дека туната е миграциона риба , која може да преплива многу километри, а при тоа впива големо количество на жива како последица на загадување на морето.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.