6 C
Skopje
среда, февруари 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Осми пораз на Карпош Соколи во АБА лигата

  Карпош Соколи остана единствениот тим во АБА лигата кој нема победа во првите осум кола. Карпош, во понеделникот, загуби од ФМП 67-62.

  karpos_sokoli

  Ниту промената на тренерот, заминувањето на Матиќ и доаѓањето на Николиќ, не ја донесе толку многу посакуваната премиерна победа на Карпош Соколи во регионалната конкуренција.

  Новиот кормилар на „соколите“ внесе свежина во играта, но по мечот во белградското предградие Железник и него му е јасно дека му претстои макотрпна работа.

  Карпош Соколи имаше можност да стигне до победата, но на крајот пресудија 22-те загубени топки и нереализираните слободни фрлања на Лабовиќ во последната минута од натпреварот.

  Лабовиќ со 13 поени беше најефикасен кај Карпош, а по 12 кошеви постигнаа Американците Пери и Ричардс.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.