6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  ОСЛАБЕЛА 55 КИЛОГРАМИ: ЦЕЛ ЖИВОТ СЕ БОРЕЛА СО ДЕБЕЛИНАТА, А ПОТОА ПРОМЕНИЛА ЕДНА НАВИКА И КИЛОГРАМИТЕ СЕ СТОПИЛЕ!

  Тежела скоро 140 килограми кога сфатила дека не може повеќе да живее така и радикално го сменила животот!Сузан Рајан е мајка од Сан Франциско која го споделува нејзиниот пат до идеална фигура со своите следбеници на Инстаграм, а на сликите ќе видите дека успеала да ја достигне.

  Сузана усвои принцип познат како кето диета, односно диета богата со маснотии, но со малку јаглени хидрати и вели дека и помогнала да изгуби 55 килограми. Таа ги инспирираше луѓето кои ѝ пишуваа нонстоп за совети, па затоа и патот го претвори во книги за диетата кето.

  Таа вели дека првиот чекор не бил „правење дупки во лажицата“, туку промена на начинот на размислување.

  “Секој план ќе пропадне ако не верувате во вашата моќ да успеете. Постигнувањето на здравјето е пат кој започнува одвнатре. Цел живот се борев со недостаток на самодоверба и депресија, внатрешниот глас ме измачуваше и преку советување и читање добри книги на овие теми успеав да го направам најважниот чекор. Важно е да имате и пријатели и семејство полни со поддршка “, рече таа.

  Напредокот, а не совршенството, беше мотото по кое се водеше.
  “Важно е да знаете дека здравите навики во исхраната се вечен процес кој трае. Никогаш не размислувајте во насока на сè или ништо.

  Дури и ако изедете нешто што е надвор од вашата диета и исхрана, не дозволувајте тоа да ве направи тажни и да го загрози остатокот од тој ден “, рече таа.
  Но, не претерувајте во диети или информации, советува Сузана.

  “Не плашете се од грешки, не обидувајте се да дознаете сè за некоја диета. Одете полека. Јас дури и не мерев кетони во крвта, само јадев храна што е пожелна во кето диета. Ќе има грешки и нормално е да се прават, важно е да се учи од нив “, рече Рајан.

  Latest Posts

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  АКТУЕЛНО

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.